Чому чорніють молочні зуби у дітей?

Чому чорніють молочні зуби у дітей?

Основні причини чому темніють і псуються тимчасові зуби у дітей

  1. це наліт, який виникає і збирається на зубах внаслідок незнання батьками елементарних правил догляду за молочними зубками у маленьких дітей — як і чим чистити, які пасти для цього використовувати, як часто це робити та з якого віку починати.

На жаль, дуже часто серед батьків є думка, що молочні зуби можна чистити лише з якогось певного віку, наприклад з 1,5 року. Але це є величезною помилкою! Зуби у дитини потрібно починати чистити відразу з моменту їх прорізування — головне робити це правильно:

  • Коли у малюка є лише декілька зубчиків найзручніше обернути палець марлею чи бинтом, намочити і цією шорсткою поверхнею протирати та очищати зуби.
  • Після прорізування кутніх (задніх) зубів необхідно вже використовувати зубну щітку, якою слід ретельно очищати всі ямки та поверхні зубів
  • Пасту починайте використовувати лише тоді, коли дитина буде розуміти і навчена що її не можна ковтати. До того моменту щітку просто змочуємо у воді
  • Дитяча самостійність – це добре, але проводити чищення зубів малюку повинні батьки, оскільки лише так можна дотриматись ретельності і якості результату
  • Як часто це робити? Достатньо 2 рази на день. Проте є один нюанс – якщо ви й пропускаєте одне чищення зубів – то нехай це буде ранкова процедура. Візьміть собі за правило – ніколи не вкладати дитину спати з непочищеними зубами, оскільки саме під час сну і відбуваються основні процеси руйнування зубів
 1. Ще один розповсюджений “міф” – дітям не потрібно і не можна робити професійну гігієну у стоматолога, оскільки це стирає зубну емаль.
  Насправді все навпаки — і можна, і навіть потрібно регулярно проводити цю процедуру, особливо якщо у дитини недостатня гігієна і вже є погані зуби. Головне, робити це правильно і спеціальними дитячими пастами та щітками. Адже всі ми знаємо, що чистота є запорукою здоров’я  і стоматологічного у тому числі. Що робити? – професійну гігієнічну чистку зубів ми радимо проводити з інтервалом від  3-х до 6-ти місяців, залежно від того наскільки ретельно і добре дитина справляється з цим вдома. Основний критерій – зуби повинні бути чисті!
 2. Ще одна причина появи “чорних” плям — це карієс.
  Цей процес починається з мало помітної білої плями на зубі, яка з часом стає жовтою, коричневою («чорні зуби») і в результаті емаль руйнується і там з’являється каріозна порожнина (“дірочка”). На етапі наявності плям — цей процес можна зупинити і стабілізувати. Найефективніша процедура для цього – мінеральна герметизація емалі, насичення її мікроелементами, яке відновлює і зміцнює структуру зуба. Але після появи класичного карієсу (порожнини в зубі) цей процес вже є незворотнім і зуб вимагає пломбування.

Що робити коли псуються молочні зуби

Що робити коли чорніють молочні зуби і як цьому запобігти?

Основна порада для батьків — показуйте вашого малюка на профілактичні огляди і діагностику до стоматолога частіше, раз у 3-6 місяців, це дозволить виявити проблеми чи захворювання на ранніх стадіях, на самому їх початку та провести профілактичні заходи або необхідне лікування. Особливо, якщо у вашої дитини темніють і псуються молочні зуби. У дітей всі захворювання зубів протікають набагато швидше ніж у дорослих, тому важливо це не пропустити.


Залишились питання? Отримайте косультацію професора Ельвіри Безвушко


 

Залиште свій коментар

Замовити дзвінок

 

×
Записатись на прийом

 

×
Messenger icon
Надіслати повідомлення через Messenger