You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Чому чорніють молочні зуби у дітей?

Статті

Основні причини чому темніють і псуються тимчасові зуби у дітей

  1. це наліт, який виникає і збирається на зубах внаслідок незнання батьками елементарних правил догляду за молочними зубками у маленьких дітей — як і чим чистити, які пасти для цього використовувати, як часто це робити та з якого віку починати.

На жаль, дуже часто серед батьків є думка, що молочні зуби можна чистити лише з якогось певного віку, наприклад з 1,5 року. Але це є величезною помилкою! Зуби у дитини потрібно починати чистити відразу з моменту їх прорізування — головне робити це правильно:

  • Коли у малюка є лише декілька зубчиків найзручніше обернути палець марлею чи бинтом, намочити і цією шорсткою поверхнею протирати та очищати зуби.
  • Після прорізування кутніх (задніх) зубів необхідно вже використовувати зубну щітку, якою слід ретельно очищати всі ямки та поверхні зубів
  • Пасту починайте використовувати лише тоді, коли дитина буде розуміти і навчена що її не можна ковтати. До того моменту щітку просто змочуємо у воді
  • Дитяча самостійність – це добре, але проводити чищення зубів малюку повинні батьки, оскільки лише так можна дотриматись ретельності і якості результату
  • Як часто це робити? Достатньо 2 рази на день. Проте є один нюанс – якщо ви й пропускаєте одне чищення зубів – то нехай це буде ранкова процедура. Візьміть собі за правило – ніколи не вкладати дитину спати з непочищеними зубами, оскільки саме під час сну і відбуваються основні процеси руйнування зубів
 1. Ще один розповсюджений “міф” – дітям не потрібно і не можна робити професійну гігієну у стоматолога, оскільки це стирає зубну емаль.
  Насправді все навпаки — і можна, і навіть потрібно регулярно проводити цю процедуру, особливо якщо у дитини недостатня гігієна і вже є погані зуби. Головне, робити це правильно і спеціальними дитячими пастами та щітками. Адже всі ми знаємо, що чистота є запорукою здоров’я  і стоматологічного у тому числі. Що робити? – професійну гігієнічну чистку зубів ми радимо проводити з інтервалом від  3-х до 6-ти місяців, залежно від того наскільки ретельно і добре дитина справляється з цим вдома. Основний критерій – зуби повинні бути чисті!
 2. Ще одна причина появи “чорних” плям — це карієс.
  Цей процес починається з мало помітної білої плями на зубі, яка з часом стає жовтою, коричневою («чорні зуби») і в результаті емаль руйнується і там з’являється каріозна порожнина (“дірочка”). На етапі наявності плям — цей процес можна зупинити і стабілізувати. Найефективніша процедура для цього – мінеральна герметизація емалі, насичення її мікроелементами, яке відновлює і зміцнює структуру зуба. Але після появи класичного карієсу (порожнини в зубі) цей процес вже є незворотнім і зуб вимагає пломбування.
Що робити коли псуються молочні зуби

Що робити коли чорніють молочні зуби і як цьому запобігти?

Основна порада для батьків — показуйте вашого малюка на профілактичні огляди і діагностику до стоматолога частіше, раз у 3-6 місяців, це дозволить виявити проблеми чи захворювання на ранніх стадіях, на самому їх початку та провести профілактичні заходи або необхідне лікування. Особливо, якщо у вашої дитини темніють і псуються молочні зуби. У дітей всі захворювання зубів протікають набагато швидше ніж у дорослих, тому важливо це не пропустити.


Залишились питання? Отримайте косультацію професора Ельвіри Безвушко


 

Поділіться цим записом

Автор

Безвушко Ельвіра Валентинівна
Безвушко Ельвіра Валентинівна

Головний лікар "Стоматологічної клініки професора Ельвіри Безвушко"

Коментарі

0683720308

Донечці 5 рочків,верхніх передніх зубиків майже немає,що робити,чи це зашкодить прорізуванню постійних зубиків.

  Ірина

  Доброго дня, сину 10 місяців, кришаться верхні передні зубки, є жовті плямки. Порадьте як запобігти подальшому руйнуванню...

Віта

Доброго дня, донечці 10 місяців, на одному із нижніх зубчиків появилися чорні полоски, чи можна виправити це і як?

Наталія

Добрий день! У дитини потемніли зуби після прийому препарату заліза. Чи можна їх відбілити? Дитині 15 місяців.

  Марія

  Зубчик тільки прорізався і появлась темна пляма

  Ткачук Ирина

  Добрий день, у дитини темніють верні зуби, дитині 1.3 місяці, що робити?

Дарина

Добрий день, ммені 16 років на верхніх зубах утворилися з піднизу чорні плями . Що робити?

Ольга

Добрий день! Дитини 3 рочки. Два верхни зубки чорни. Кариэс. Потрибно лише пломбувати?

Катя

Доброго дня Малому 1.3 і вже на верхньому зубчику жовта пляма ...що робити ?

Анна

Добрий вечір. Дитині 2.8 років, верхні передні зубки розкришилися до самої десни, відвідували лікарів, питались що з цим можна зробити. На що нам відповіли: вони молочні самі випадуть. Що ви порадите ?

  Безвушко Ельвіра Валентинівна

  Доброго дня, Анна! Так вони випадуть, але орієнтовно в 5-6 років. А дитині на даний момент 2.8 років. Тому їх обов’язково потрібно пломбувати і намагатися зберегти на максимально довший час. Але відповісти щось конкретне може лише лікар побачивши ситуацію. Тому Щоб надати інформативну відповідь і для того щоб запропонувати методи вирішення цієї проблеми необхідно показати дитину дитячому стоматологу.

Мар'яна

Доброго вечора. Малому 4 рочки також проблеми із зубками у дитини дуже чорніють ми зверталися до лікарів ніхто нічого не може нам сказати, у дитини і запах із рота дуже не приємний.

Коментарі закриті.

Messenger icon
Надіслати повідомлення через Messenger