You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.
(зняття зубного каменю ручними інструментами, поліровка зубів, профілактична флюоризація, медикаментозний супровід, індивідуальний підбір паст та навчання правильній домашній гігієні). Гігієна зубів – це професійне чищення зубів шляхом видалення зубного каменю та нальоту (над- і під’ясенних зубних відкладень) і поліровка поверхні зуба, що перешкоджає утворенню зубного нальоту  в подальшому. Навіть при регулярному домашньому догляді за зубами, досить складно забезпечити повноцінне чищення зубів – бічних поверхонь і міжзубних проміжків, внаслідок чого в цих зонах відбувається активне накопичення зубного нальоту. Утворення зубного нальоту створює умови для формування зубного каменю, що, в свою чергу, провокує захворювання ясен (гінгівіт) та тканин пародонту (пародонтит, пародонтоз) за рахунок впливу мікроорганізмів та їх токсинів. Професійну гігієну зубів слід проводити, в середньому, кожні 6 місяців. Але якщо у вас є захворювання ясен чи пародонту — частіше (по потребі).

Переваги професійної гігієни

Часто у пацієнтів виникає запитання «Для чого проводити професійну гігієну у стоматолога якщо я й сам добре чищу зуби?». На жаль, як показує досвід всіх стоматологів світу, поняття «добре» є дуже відносним. Для того щоб насправді добре все вичистити вдома, ви крім зубної щітки повинні обов’язково використовувати ще флос (зубну нитку) та міжзубні йоршики. Причому, робити це технічно правильно! З грамотно підібраними зубними пастами. Якщо ж ви ці засоби не використовуєте щодня – значить проміжки між зубами у вас завжди залишаються з нальотом і там в першу чергу буде розвиватись карієс. Під час регулярного проведення професійної гігієни ретельно очищаються і поліруються всі важкодоступні поверхні зубів і міжзубні проміжки. Як наслідок – там затримується менше залишків їжі і вам простіше підтримувати цей стан чистоти при домашньому догляді.

які види робіт входять до складу загальної професйної гігієни

Професійна гігієнічна чистка зубів включає очищення зубів щіткою з використанням спеціальних поліровочних паст, очищення міжзубних проміжків флосом та використання апарату AIR-Flow для поліровки поверхні мікрогранулами під тиском. При наявності зубного каменю – його зняття ультразвуковими чи ручними інчтрументами. Етапи проведення професійної гігєни:
  • визначення локалізації та виду зубних відкладень
  • очищення зубів апаратурним та/або ручним методом
  • медикаментозна (антисептична) обробка слизової оболонки
  • профілактичне покриття зубів фтор-гелем
  • індивідуальний підбір засобів гігієни та зубних паст
  • при кровоточивості ясен призначається лікування (домашні засоби)
  • навчання техніки правильного домашнього чищення зубів
  • як часто необхідно проходити процедуру професійної гігієни
Професійну гігієну порожнини рота підліткам та дорослим рекомендується проводити мінімум раз на півроку (за необхідності можна й частіше). Для дітей цю процедури слід робити частіше – раз на 3-4 міс, оскільки вони менш ретельно виконують всі гігієнічні процедури вдома.  

Телефонуйте та отримайте всю необхідну інформацію у нашого адміністратора

+38 (097) 682-83-82
Messenger icon
Надіслати повідомлення через Messenger