You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Серед повного асортименту ортопедичних послуг слід відмітити зубні коронки з кераміки – це запорука високої естетики та надійності.

Різниця між металокерамікою та керамічною коронкою на зуб полягає в тому, що звичайні коронки, виготовлені на металевому каркасі, виглядають однотонними з темно-сірою лінією ясен, а основа керамічної коронки біла і природно-прозора. Протезування зубів керамікою дозволяє ідеально підібрати колір зуба і він нічим не видає своє штучне походження. Ціна керамічної коронки залежить від типу самої коронки (лише кераміка чи кераміка на основі циркону)

Безметалеві керамічні коронки є найбільш естетичним рішенням при протезуванні зубного ряду. Кераміка на каркасі з діоксиду цирконію застосовується при виготовленні різних за довжиною конструкцій (це може бути поодинока коронка або містоподібний протез). При цьому точність виконання залишається дуже високою завдяки методу комп’ютерного фрезерування.

Переваги керамічних коронок – це, звичайно ж, естетика. Колір та прозорість цього матеріалу дозволяють повністю відтворити природній вигляд зуба. А також, у порівнянні з «класичною» металокерамікою, зуб, на який одягають коронку, потрібно обточувати на меншу товщину і біля ясен не буде темної полоси (оскільки такі коронки не мають металу у своїй конструкції).

Великою перевагою цирконієвих конструкцій є їхня невелика вага.  До цього матеріалу людина дуже швидко звикає в силу його невагомості на відміну від інших матеріалів. І не дивлячись на легкість кераміки, цільнокерамічні коронки одні з найнадійніших і цілком витримують жувальніі навантаження.

Тому міцність, естетичність і легкість – основні характеристики безметалових коронок на каркасі з діоксиду цирконію.

Покази до встановлення керамічних (цирконієвих) коронок

 • великий розмір руйнування тканин зуба (понад 2/3 коронки)
 • відсутність одного або декількох зубів
 • необхідність зміни кольору/форми/розміру і положення зубів в зубному ряду як альтернатива ортодонтичному лікуванню
 • протезування на імплантах
 • шинування рухомих зубів (при пародонтозі і пародонтиті)
 • якщо у пацієнта непереносимість металу
 • підвищена стертість зубів та зниження висоти прикусу

Процес встановлення керамічних коронок

 • підготовка зуба (зняття старих коронок, пломбування кореневих каналів і за необхідності – виготовлення вкладки)
 • зняття відбитків і покриття зуба тимчасовою коронкою з пластмаси
 • примірка – уточнення і погодження кольору і форми (в разі потреби корекція)
 • фіксація готової конструкції на композитні матеріали подвійного затвердіння
 • полірування переходу коронка – тканини зуба.

Догляд за зубами з суцільнокерамічними коронками

Догляд за порожниною рота після встановлення безметалевої  кераміки повинен бути ретельним. Рекомендуємо використовувати спеціальні ополіскувачі для порожнини рота після їжі, а також видаляти залишки їжі з міжзубних проміжків і в місцях контакту ясен з коронкою за допомогою зубної нитки (флосу) та міжзубних йоршиків Не рекомендується чистка зубів за допомогою зубних паст з високим ступенем абразивності.

Термін служби керамічних коронок

Термін експлуатації безметалевих коронок при правильному догляді досить великий (керамічні коронки прослужать вам 5-7 років, з оксиду цирконію – більше 15-ти років). Звичайно, що це дуже індивідуально і залежить від багатьох факторів – гігієнічного догляду, прикусу, стану кісткової тканини щелепи і ясен.

 

Телефонуйте та отримайте всю необхідну інформацію у нашого адміністратора

+38 (097) 682-83-82
Messenger icon
Надіслати повідомлення через Messenger