You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Профілактика стоматологічних захворювань – це філософія роботи нашої клініки

Статті

Профілактичні процедури є і для дітей, і для дорослих.

Правильно підібрані профілактичні заходи та правила догляду за зубами дозволяють уникнути багатьох захворювань ротової порожнини (карієс, запалення і кровоточивість ясен (гінгівіт) та ін.)

У чому полягає профілактика захворювань зубів?

Заходи профілактики зубних захворювань можна поділити на декілька основних груп:

 1. Професійні (офісні) методи і засоби
 1. Домашні заходи профілактики зубних захворювань
 • правильний догляд за зубами і ротовою порожниною (техніка чищення зубів, вибір зубної пасти)
 • раціон харчування

Догляд за зубами і ротовою порожниною починається з чищення та гігієни зубів, оскільки наліт – це основна причина виникнення карієсу та запалення і кровоточивості ясен.

 

Як доглядати за зубами? Професійна гігієна і поліровка емалі

Професійну гігієнічну чистку зубів слід робити регулярно з частотою раз на 3 -6 міс. Від чого це залежить? Лише від того наскільки якісно і ретельно ви вичищаєте зуби вдома. Якщо домашня гігієна недостатня, на зубах є наліт, зубний камінь, запалення ясен (набряк, ясначервоні і кровоточать) – професійну чистку зубів у стоматолога слід робити мінімум раз на 3 міс, а деколи по потребі і частіше.

Якщо після домашнього чищення зубів емаль блискуча, нальоту немає і ясна здорові – раз на півроку цілком достатньо.

Тому правила догляду за зубами прості – ваші зуби повинні бути чисті!

Якщо ви добре справляєтесь з цим вдома самостійно – добре. Але якщо ні – залишається лише варіант частих профілактичних доглядів у стоматолога із професійним чищенням зубів.

Під час професійної гігієни стоматолог або гігієніст ретельно очищає всі!!! поверхні зубів від нальоту, пігментації та зубного каменю. Особливо важливим є очищення міжзубних проміжків і приясенних ділянок, оскільки вони є важкодоступними для домашньої очистки. Після професійної чистки всі зуби ми покриваємо профілактичним фтор-гелем з метою укріплення емалі.

 

Як доглядати за зубами відразу після їх прорізування?
Фотополімерні герметики для молочних і постійних зубів

Герметизація – це покриття ямок (фісур) кутніх (жувальних) зубів спеціальним матеріалом, який створює механічний і хімічний захист для поверхні зуба. Механічний – оскільки ямки закриті плівкою фотополімерного герметика, в них не застряє наліт та залишки їжі, поверхня зуба стає гладкою, її набагато легше чистити. Хімічний захист – герметик виділяє фтор, тим самим укріплюючи емаль зуба (але не кожен матеріал, яким у стоматологічних клініках роблять герметизацію, має таку властивість, тому запитайте про це у вашого лікаря-стоматолога)

Ця процедура є надзвичайно ефективною після прорізування зубів (молочних і постійних). Чому?

 • формування і мінералізація (зміцнення) емалі відбувається ще протягом декількох років після прорізування зуба, тому вони є дуже вразливими до розвитку карієсу у цей період
 • оскільки мова йде про кутні (задні) зуби – діти їх завжди!!! гірше чистять (тому що «не видно» і «не зручно»). А наявність нальоту це перша причина розвитку карієсу

Які зуби покривати герметиком?

Молочні (тимчасові) – 4-ті і 5-ті якщо рахувати по порядку від центру

Постійні – 4, 5, 6, 7-мі

Тобто, всі зуби, які розташовані за іклами.

 

У якому віці робити фотополімерну герметизацію зубів?

Найкраще відразу після прорізування зуба або протягом першого року.

 

Фторування зубів (ефективне незалежно від віку)

 Фтор – найважливіший мікроелемент для зміцнення емалі зубів та захисту від карієсу. Існує великий асортимент покриттів з фтором (лаки, гелі, пасти). У нас в клініці фторування зубів є обов’язковим після кожної професійної гігієни і входить у вартість цієї прцедури.

 

Мінеральна герметизація емалі (ефективна незалежно від віку)

Найкраща і найефективніша процедура профілактики захворювань зубів та зміцнення емалі! Ця методика і спеціальний препарат були розроблені для вирішення одночасно ряду проблем:

 • насичення емалі комплексом необхідних мікроелементів
 • зниження чутливості емалі (лікування гіперестезії)
 • лікування початкової стадії карієсу (його можна стабілізувати, або навіть викликати зворотній процес відновлення емалі)
 • лікування «білих плям» на емалі
 • лікування гіпоплазії та інших некаріозних уражень зубів

додатково можна почитати тут: https://elvirabezvushko.com.ua/articles/yak-mozhna-zmitsniti-zubi-i-zabuti-pro-kariyes.html

Наш 20-річний досвід роботи з цим препаратом для мінеральної герметизації емалі зубів дає насправді вражаючі результати! І пацієнти, які роблять процедуру покриття всіх зубів мінімум раз на рік надовго забувають про те, що таке карієс.

 

У якому віці і коли робити мінеральну герметизацію емалі зубів?

Вік значення не має. Процедура надзвичайно ефективна і для дітей і для дорослих. Адже зуби потребують правильного догляду і зміцнення незалежно від віку, враховуючи що вони щоденно на протязі життя підлягають негативному впливу шкідливих продуктів харчування та впливу мікроорганізмів зубного нальоту.

 

Професійні зубні пасти з кальцієм та іншими мікроелементами

Всі зубні пасти поділяються на:

 1. Профілактичні (домашні та професійні)
 2. Лікувальні (домашні та професійні)

Профілактичні зубні пасти потрібні для щоденної домашньої гігієни (якщо все в порядку і немає скарг і проблем).

Лікувальні (домашні) пасти ви використовуєте за призначенням лікаря якщо є певні проблеми (запалення ясен, підвищена чутливість зубів)

Професійні зубні пасти мають виражений вплив на зміцнення емалі зубів за рахунок вмісту в них активних сполук мікроелементів фтору та кальцію. Ця пасти слід використовувати лише за призначенням стоматолога і протягом певного періоду часу.

 

Профілактичні комплекси для ясен

У 70-80% людей є запалення ясен. Воно може проявлятись кровоточивістю, набряком, зміною кольору, почервонінням при виражених стадіях захворювання (гінгівіт) а може протікати непомітно для  вас, і лише стоматолог під час огляду виявить що є проблема.

Для профілактики чи лікування захворювань ясен (гінгівіту) необхідно:

 1. Регулярна професійна гігієна
 2. Знати правила догляду за зубами і ротовою порожниною
 3. Навчання техніці домашнього чищення зубів (ми проводимо це після кожної процедури професійної гігієни і показуємо як доглядати за зубами)
 4. Використання флосу (зубної нитки) та міжзубних йоршиків
 5. Призначення лікарем-стоматологом спеціальних лікувальних паст, які лікують запальний процес, як правило, за тиждень часу.

 

Спеціальний догляд для міжзубних проміжків (дозволяє позбутись неприємного подиху)

Це спеціальні засоби для чищення зубів і професійного очищення міжзубних проміжків та індивідуальний підбір лікарем необхідних домашніх засобів гігієни для цих важкодоступних місць.

Ставити пломби вміють всі, а зберегти зуби здоровими – це вищий рівень професійної майстерності і основне завдання лікаря!


Пропонуємо скористатися послугою нашої клініки – консультація стоматолога


 

Поділіться цим записом

Автор

Безвушко Ельвіра Валентинівна
Безвушко Ельвіра Валентинівна

Головний лікар "Стоматологічної клініки професора Ельвіри Безвушко"

Коментарі

Алена

Дело конечно личное, но оценить и взвесить надо все плюсы и минусы. Тем более если вам не горит не стоит торопить с выбором того что может не подойти именно для вас.

Коментарі закриті.

Messenger icon
Надіслати повідомлення через Messenger