Чи може неправильний прикус викликати головний біль?

Чи може неправильний прикус викликати головний біль?

Головний біль є розповсюдженою і звичною проблемою для багатьох людей. Стандартні дії у випадку коли болить голова – прийняти знеболююче. Мало хто займається діагностикою щоб встановити причину та ще менша кількість людей і навіть лікарів може припустити що це  взаємозв’язок між зубами і головою, точніше між прикусом та скронево-нижньощелепним суглобом.

Ви можете обійти всіх лікарів, але якщо у вас є перехресний (блокуючий) прикус – поки ви цього не виправите, головний біль (як правило, у висках) не пройде.

Як неправильний прикус та скронево-нижньощелеповий суглоб можуть викликати головний біль?

ОЗНАКИ

В нормі всі верхні зуби повинні бути розташовані назовні від нижніх зубів, охоплювати та перекривати їх з щічної сторони. У такому випадку нижня щелепа може вільно рухатись у всіх напрямках. Якщо ж є протилежна ситуація – нижній зуб (один або декілька) знаходиться назовні від протилежного верхнього і перекриває його – це так зване «обернене перекриття» чи «перехресний прикус». Дуже небезпечна ортодонтична патологія. У такому випадку нижня щелепа займає неправильне вимушене положення і її рухи обмежені, порушена траекторія. Це, відповідно, впливає на тонус м’язів з однієї або обох сторін. Наслідок – болить голова, як правило в області скроні.

СИМПТОМИ

 • головні болі без явної причини, особливо в області скроні
 • ви зробили всі обстеження і вам не можуть назвати точну причину головного болю і діагноз
 • таблетки від болю голови лише ненадовго вирішують ситуацію
 • при відкриванні рота час від часу буває дискомфорт (у привушній ділянці або в області виска)
 • щелчок або біль у скронево-нижньощелеповому суглобі (не завжди)

ДІАГНОСТИКА

 • консультація ортодонта!!!

Зазвичай достатньо лише клінічного огляду та вашого прикусу під час першого обстеження щоб встановити даний діагноз. Проте пам’ятайте, що стоматолог-ортодонт повинен оглянути не лише ваші зуби (стандартна скарга при звертанні пацієнтів – «нерівні зуби») а й провести повне обстеження прикусу, діагностику рухів нижньої щелепи та стану скронево-нижньощелепового суглобу.

 • рентген (ортопантомограма)
 • решта досліджень – при потребі індивідуально призначить лікар після огляду та консультаціі

Якщо БОЛИТЬ ГОЛОВА – слід звернутись до стоматолога-ортодонта.

Проте більшість людей з такими проблемами навіть не здогадуються про це.

ЛІКУВАННЯ

 • виправлення прикусу (брекети) + нормалізація положення нижньої щелепи

У нашій стоматологічній клініці ми проводимо ортодонтичне лікування даної патології за спеціальною методикою, в результаті якої після вирівнювання прикусу головні болі і проблеми з скронево-нижньощелеповим суглобом повинні пройти автоматично (через декілька місяців) і нижня щелепа стає у правильне положення та вільно рухається.

Для цього обов’язковою є фіксація брекетів на обидві щелепи, оскільки лікування полягає власне у встановленні правильних взаємоконтактів між верхніми та нижніми зубами.

Варіанти вибору брекетів завжди залишаються за пацієнтом. Ми намагаємось пропонувати альтернативні методи лікування чи ортодонтичні апарати, пояснити їх переваги і недоліки для того щоб пацієнт мав вибір. Адже кожний організм і кожна ситуація індивідуальна. Тому «стандартних правил» тут не існує. Головне – вчасно провести діагностику і встановити причину чому болить голова, а далі – довіритись вашому ортодонту!


Пропнуємо скористатися послугою нашої клініки Консультація стоматолога


 

Залиште свій коментар

Замовити дзвінок

 

  ×
  Записатись на прийом

   

   ×
   Messenger icon
   Надіслати повідомлення через Messenger