У ЯКОМУ ВІЦІ І ЯК НАЙКРАЩЕ ВИПРАВИТИ ДИТИНІ ПРИКУС БЕЗ НЕРВІВ, СЛІЗ І МАРНО ВИТРАЧЕНИХ ГРОШЕЙ?

У ЯКОМУ ВІЦІ І ЯК НАЙКРАЩЕ ВИПРАВИТИ ДИТИНІ ПРИКУС БЕЗ НЕРВІВ, СЛІЗ І МАРНО ВИТРАЧЕНИХ ГРОШЕЙ?

Виправлення прикусу і “нерівних зубів” у дітей

Чому важливо, щоб ортодонт провів перший огляд Вашої дитини якомога раніше?

Справа в тому, що порушення прикусу починають формуватися дуже рано. На це впливають спадковість, неправильне вигодовування, шкідливі звички і загальні захворювання дитини. Великий відсоток порушень прикусу передається спадково. Зміни прикусу формуються настільки поступово, що батьки можуть їх не помітити.

Розрізняють три періоди розвитку прикусу:

  • молочний (до 6 років)
  • змінний (6-12 років)
  • постійний (з 12 років)

Кожен з цих періодів має свої закони розвитку і свої засоби для виправлення порушень.

Молочний прикус (до 6 років)

Під час формування молочного прикусу з’являються перші ознаки порушень. Батьки, а деколи, на жаль, і стоматологи, не завжди помічають, що у дитини розвиваються порушення прикусу. Тому необхідно з 3-5-ти річного віку  проконсультувати дитину в ортодонта. Головне в цей період – відучити дитину від шкідливих звичок (смоктання пальця, закушування і смоктання губи та ін.) і створити умови для правильного  росту щелеп. Для цього існують різні методи та засоби.

Міогімнастика – комплекс вправ для м’язів обличчя та язика. Вона формує у дитини правильну дикцію, ковтання і дихання. Це в комплексі призводить до правильного гармонійного розвитку зубо-щелепного апарату. Вправи індивідуально підбирає лікар-ортодонт для Вашої дитини.

Міофункціональний трейнер – двощелеповий апарат у вигляді силіконової капи, який одягається на зуби. Він ізолює зуби від неправильного впливу м’язів губ і язика і м’яко направляє щелепи, нормалізуючи прорізування зубів.  Носять такі апарати по 12 – 14 годин на добу, переважно на ніч. Дуже хотілося б  сказати, що після лікування цією апаратурою Ви забудете про проблему прикусу і нерівні зуби у Вашої дитини, але не можемо. Все у житті є відносним, як і лікування двощелепними апаратами. „Плюси” цієї техніки – можливість почати лікування на ранніх стадіях формування прикусу і тим самим скорегувати основну патологію, допомогти дитині подолати шкідливі звички, які погіршують прикус. „Мінуси” – неможливо ідеально вирівняти зуби і повністю компенсувати патологію прикусу.

Знімні пластинкові протези служать для заміщення відсутніх молочних зубів. Якщо молочний зуб видалений, то в цій ділянці сповільнюється ріст щелепи і несвоєчасно прорізається постійний зуб. Крім того, на місце відсутнього зуба зміщуються сусідні. Тому з метою збереження місця для постійного зуба на місце видаленого молочного ставиться знімна пластинка з штучним молочним зубом.

Змінний прикус (6-12 років)

Формування змінного прикусу – період активного росту дитини. Головними завданнями залишаються позбавлення дитини від шкідливих звичок, корекція  росту щелеп та формування гармонійного зубо-щелепного апарату. Для цього можна використовувати вправи та ортодонтичні апарати.

У цьому віці можна використовувати як знімні апарати (пластинки, трейнери), так і незнімні брекет-системи (естетичні — прозорі, класичні металеві або кольорові).

Постійний прикус (після 12 років)

Дуже часто батьки не надають значення стану молочних зубів і молочного прикусу, вважаючи, що на консультацію до лікаря ортодонта необхідно приходити, коли проріжуться всі постійні зуби. Але це помилкова думка, тому що багато патологій формуються ще у ранньому дитячому віці.

Найчастішими причинами розвитку неправильного прикусу є спадковий фактор, ротове дихання внаслідок ЛОР-патології, шкідливі звички (смоктання пальця, язика, олівців, тривале використання “дурачка”), рання втрата молочних зубів, порушення м’язевої рівноваги. Ортодонтичне лікування триває, як правило, від 1 до 2,5 років, а терміни лікування найчастіше залежать не стільки від лікаря, скільки від складності патології прикусу, з яким Ви прийшли до ортодонта. Як і всюди, в ортодонтії є свої правила і свої винятки: лікування може бути двохетапним. Наприклад, спочатку Ваша дитина буде носити знімну апаратуру, а потім брекети. Лікування може бути комплексним. Наприклад, коли поряд з апаратним виправленням прикусу є необхідною ще й хірургічна корекція.

Після 12 років найчастіше використовують різні види брекет-систем: естетичні  (керамічні), металеві брекети та сучасні високотехнологічні самолігуючі брекети. Альтернативою є лікування елайнерами або “невидимими” капами. Також у дітей до 14 років ще можна використовувати пластинки або міофункціональні трейнери при незначних відхиленнях або порушеннях міодинамічної рівноваги.

У нашій клініці ми використовуємо брекет-системи лише Американського та Японського виробництва, які протягом десятиріч зарекомендували свою високу якість у всьму світі. Ці брекет-системи є абсолютно безпечними для емалі зубів та не матимуть жодних негативних наслідків після їх зняття. На сьгоднішній день, на жаль, цей аспект стає все актуальнішим, оскільки ортодонтичний ринок України та Львова наповнений неякісною продукцією і постійно зростає число пацієнтів з ускладненнями після “дешевого” ортодонтичного лікування сумнівними апаратами.

Чи мають брекети шкідливий вплив на емаль зубів?

Це питання зустрічається найчастіше. Якісні брекети і матеріал, на який вони фіксуються, не  шкодять емалі. Проблеми можуть бути в іншому.  Залишки їжі та наліт накопичуються навколо брекета і можливий розвиток карієсу. Тому окрім щоденного догляду за зубами раз у 6 місяців необхідно проводити професійну гігієну ротової порожнини і мінеральну герметизацію емалі всіх зубів.

Дуже важливим завершальним етапом лікування як у дитячому так і в дорослому віці є ретенційний період — це етап стабілізації і закріплення отриманого результату. І оскільки ні положення зубів, ні стан здоров’я організму в цілому звичайно ж не можуть бути на 100% незмінними  протягом наступних років — дотримання всіх рекомендацій Вашого ортодонта і використання ретенційного апарату протягом рекомендадованого періоду є обов’язковим. Для ретенції, як правило, використовують знімні (капи) або незнімні ретейнери, які слід носити до завершення росту організму (до 18 років) або мінімум 4 роки після закінчення ортодонтичного лікування, що визначається індивідуально та залежно від патології.

Залиште свій коментар

Замовити дзвінок

 

×
Записатись на прийом

 

×